
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1360
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05740
Ext.Price$0.05740
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05740 | $0.05740 |
| 10 | $0.02870 | $0.28700 |
| 50 | $0.02552 | $1.27600 |
| 100 | $0.02270 | $2.27000 |
| 500 | $0.01963 | $9.81500 |
| 1000 | $0.01698 | $16.98000 |
| 3000 | $0.01548 | $46.44000 |
| 5000 | $0.01411 | $70.55000 |
| 10000 | $0.01303 | $130.30000 |
